STP105N3LL
STP105N3LL
Click to enlarge
Home Mosfets STP105N3LL 30V 150A N-channel Power MOSFET (10Pcs)
IRLB4132 – 12V 30V 78A N-Channel Power MOSFET-Infineon
Back to products
STP55NF06  60V-50A N-Channel Mosfet
STP55NF06 60V-50A N-Channel Mosfet ₹30.00 Original price was: ₹30.00.₹25.00Current price is: ₹25.00.
STP105N3LL 30V 150A N-channel Power MOSFET (10Pcs)
STP105N3LL MOSFET
  • Low gate drive power losses
  • VDS Drain-source voltage 30 V
  • VGS Gate-source voltage ± 20 V
  • ID Continuous drain current at TC = 25 °C(silicon limited) 150 A
  • ID Continuous drain current at TC = 100 °C(silicon limited) 105 A
  • ID Continuous drain current at TC = 25 °C(package limited) 80 A
  • PTOT Total dissipation at TC = 25 °C 140 W
  • Single pulse avalanche energy 150 mJ
  • Tstg Storage temperature -55 to 175 °C
  • Tj Max. operating junction temperature 175 °C
Buy Now
Compare
Categories: All Items, Mosfets Tags: mosfet, N-channel, P105, P105N3ll, STP105, STP105N3LL
Description
STP105N3LL MOSFET  Description :
Related products
-24%
MOSFET IRFZ44N
Z44N MOSFET
Compare
IRFZ44N MOSFET – 55V 49A N-Channel Power MOSFET TO-220 Package
All Items, Mosfets
Add to cart
-30%
STP105N3LL
STP105N3LL
P105N3LL MOSFET 30V 150A N-channel (10 Pcs)
Mosfets, All Items
Add to cart
-33%
IRLB8314PBF
IRLB8314PBF Old Mosfet N-Channel 30 V 171 A (10 Pcs)
Mosfets, All Items
Rated 5.00 out of 5
-30%
K80E08K3
K80E08K3 36V-80A N Channel MOSFET (5 Pcs)
All Items, Mosfets
-40%
40N60 IGBT
40N60 IGBT TRANSISTOR 600V 60A TO-3P – REFRESH
Welding Machine Part's, IGBT, Mosfets
-14%
IRFS7434-7P MOSFET
IRFS7434-7P MOSFET
IRFS7434-7P MOSFET Smd 40V 240A (5 Pcs)
Mosfets
-20%
STP60NF06 OLD MOSFET
STP60NF06 OLD MOSFET 60V 60A N-Channel TO-220 Package
-60%Sold out