STP105N3LL
STP105N3LL
Click to enlarge
Home Mosfets STP105N3LL 30V 150A N-channel Power MOSFET (10Pcs)
IRLB4132 – 12V 30V 78A N-Channel Power MOSFET-Infineon
Back to products
STP55NF06  60V-50A N-Channel Mosfet
STP55NF06 60V-50A N-Channel Mosfet ₹30.00 Original price was: ₹30.00.₹25.00Current price is: ₹25.00.
STP105N3LL 30V 150A N-channel Power MOSFET (10Pcs)
STP105N3LL MOSFET
  • Low gate drive power losses
  • VDS Drain-source voltage 30 V
  • VGS Gate-source voltage ± 20 V
  • ID Continuous drain current at TC = 25 °C(silicon limited) 150 A
  • ID Continuous drain current at TC = 100 °C(silicon limited) 105 A
  • ID Continuous drain current at TC = 25 °C(package limited) 80 A
  • PTOT Total dissipation at TC = 25 °C 140 W
  • Single pulse avalanche energy 150 mJ
  • Tstg Storage temperature -55 to 175 °C
  • Tj Max. operating junction temperature 175 °C
Buy Now
Compare
Categories: All Items, Mosfets Tags: mosfet, N-channel, P105, P105N3ll, STP105, STP105N3LL
Description
STP105N3LL MOSFET  Description :
Related products
-13%