STP105N3LL
STP105N3LL
Click to enlarge
Home Mosfets STP105N3LL 30V 150A N-channel Power MOSFET (10Pcs)
IRLB4132 – 12V 30V 78A N-Channel Power MOSFET-Infineon
Back to products
STP55NF06  60V-50A N-Channel Mosfet
STP55NF06 60V-50A N-Channel Mosfet ₹30.00 Original price was: ₹30.00.₹25.00Current price is: ₹25.00.
STP105N3LL 30V 150A N-channel Power MOSFET (10Pcs)
STP105N3LL MOSFET
  • Low gate drive power losses
  • VDS Drain-source voltage 30 V
  • VGS Gate-source voltage ± 20 V
  • ID Continuous drain current at TC = 25 °C(silicon limited) 150 A
  • ID Continuous drain current at TC = 100 °C(silicon limited) 105 A
  • ID Continuous drain current at TC = 25 °C(package limited) 80 A
  • PTOT Total dissipation at TC = 25 °C 140 W
  • Single pulse avalanche energy 150 mJ
  • Tstg Storage temperature -55 to 175 °C
  • Tj Max. operating junction temperature 175 °C
Buy Now
Compare
Categories: All Items, Mosfets Tags: mosfet, N-channel, P105, P105N3ll, STP105, STP105N3LL
Description
STP105N3LL MOSFET  Description :
Related products
-19%
47N60C3 MOSFET
Compare
47N60C3 MOSFET N-CH 650V 47A Refresh
All Items, Mosfets
Add to cart
-8%
K4202 Old Mosfet
K4202 Old Mosfet N-Channel 60V 100-120A
Mosfets, All Items
Add to cart
-56%
IRLB8314PBF Mosfet
IRLB8314PBF Mosfet New N-Channel 30 V 171 A (10 Pcs)
Mosfets, All Items
-25%
48N60M2 MOSFET
48N60M2 MOSFET Transistor N-Channel 600V 42A New
Mosfets, All Items, IGBT
-30%
STP105N3LL
STP105N3LL
P105N3LL MOSFET 30V 150A N-channel (10 Pcs)
-37%
IRF3205PBE
IRF3205PBE MOSFET INFINEON (10 Pcs)
-60%Sold out
GBJ35M
GBJ35M
GBJ35M BRIDGE RECTIFIER Diode Module
Welding Machine Part's, All Items, Induction Part's, Mosfets, Ziner & Diode
Read more
-13%