STP60NF06 OLD MOSFET
Click to enlarge
Home Mosfets STP60NF06 OLD MOSFET 60V 60A N-Channel TO-220 Package
IRLB8314PBF Mosfet
Back to products
K4202 Old Mosfet
STP60NF06 OLD MOSFET 60V 60A N-Channel TO-220 Package
Specifications:-
  • Quality – Old and original
  • Drain-Source Breakdown Voltage: 60V
  • Continuous Drain Current: 60A
  • Manufacturer Part No: STP60NF06
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Transistor Polarity: N-Channel
Buy Now
Compare
Categories: Mosfets, All Items Tags: 60nf06, STP60NF06
Description
STP60NF06 OLD MOSFET
Related products
-30%
IRLB4132 MOSFET
Compare
IRLB4132 MOSFET– 12V 30A N-Channel Power (10 Pcs)
All Items, Mosfets
Rated 5.00 out of 5
Add to cart
-24%
MOSFET IRFZ44N
Z44N MOSFET
IRFZ44N MOSFET – 55V 49A N-Channel Power MOSFET TO-220 Package
All Items, Mosfets
Add to cart
-40%
40N60 IGBT
40N60 IGBT TRANSISTOR 600V 60A TO-3P – REFRESH
Welding Machine Part's, IGBT, Mosfets
-10%
IRFZ44N MOSFET
Z44N MOSFET
Z44N- 55V 49A N-Channel Power MOSFET (10Pcs)
Rated 5.00 out of 5
-56%