STP60NF06 OLD MOSFET
Click to enlarge
Home Mosfets STP60NF06 OLD MOSFET 60V 60A N-Channel TO-220 Package
IRLB8314PBF Mosfet
Back to products
K4202 Old Mosfet
STP60NF06 OLD MOSFET 60V 60A N-Channel TO-220 Package
Specifications:-
  • Quality – Old and original
  • Drain-Source Breakdown Voltage: 60V
  • Continuous Drain Current: 60A
  • Manufacturer Part No: STP60NF06
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Transistor Polarity: N-Channel
Buy Now
Compare
Categories: Mosfets, All Items Tags: 60nf06, STP60NF06
Description
STP60NF06 OLD MOSFET
Related products
-8%
K4202 Old Mosfet
Compare
K4202 Old Mosfet N-Channel 60V 100-120A
Mosfets, All Items
Add to cart
-46%
IRF100B201 MOSFET
IRF100B201 MOSFET N CHANNEL MOSFET (2 pcs)
Mosfets, All Items
Add to cart
-30%
60N60 IGBT
60N60 IGBT TRANSISTOR 600V 60A TO-3P – REFRESH
Welding Machine Part's, IGBT, Mosfets
-37%
IRF3205PBE
IRF3205PBE MOSFET INFINEON (10 Pcs)
-60%Sold out
GBJ35M
GBJ35M
GBJ35M BRIDGE RECTIFIER Diode Module
Welding Machine Part's, All Items, Induction Part's, Mosfets, Ziner & Diode
Read more
-15%