STP60NF06 OLD MOSFET
Click to enlarge
Home Mosfets STP60NF06 OLD MOSFET 60V 60A N-Channel TO-220 Package
IRLB8314PBF Mosfet
Back to products
K4202 Old Mosfet
STP60NF06 OLD MOSFET 60V 60A N-Channel TO-220 Package
Specifications:-
  • Quality – Old and original
  • Drain-Source Breakdown Voltage: 60V
  • Continuous Drain Current: 60A
  • Manufacturer Part No: STP60NF06
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Transistor Polarity: N-Channel
Buy Now
Compare
Categories: Mosfets, All Items Tags: 60nf06, STP60NF06
Description
STP60NF06 OLD MOSFET
Related products
-33%