K100E10N OLD MOSFET
Click to enlarge
Home Mosfets K100E10N OLD MOSFET N-CHANNEL, 100V, 100A
K4202 Old Mosfet
Back to products
SQEB SGP V3 R5
K100E10N OLD MOSFET N-CHANNEL, 100V, 100A
Specifications:-
  • Part No- K100E10N
  • Quality- Old and Original
  • Voltage- 100V
  • Current- 100A
Out of stock
Compare
Categories: Mosfets, All Items Tag: K100E10N
Description
K100E10N OLD MOSFET
TK100E10N1 MOSFETs Silicon N-channel MOSFET. it is  Switching Voltage Regulators  Low drain-source on-resistance: RDS(ON) = 2.8 m (typ.) (VGS = 10 V), Low leakage current: IDSS = 10 A (max) (VDS = 100 V). Old full leg original mosfet for better performance. Max. Operating Junction Temperature 150c.
TK100E10N1 MOSFET Datasheet
Related products
-27%